Siłownia

 

Siłownia i Fitness Club CHAMPFIT kieruje swoją ofertę zarówno do mężczyzn jak i kobiet. Do Państwa dyspozycji oddajemy nowocześnie wykończoną oraz bardzo dobrze wyposażoną siłownię, na której możecie ćwiczyć dowolne partie mięśniowe. Gwarantujemy dużą różnorodność. Zaspokajamy wszelkie oczekiwania oraz potrzeby naszych klientów. Na sali treningowej znajduje się duży wybór tak zwanych ciężarów "wolnych", takich jak sztangi i hantle oraz maszyny, na których zmiana pozycji ciała podczas treningu, umożliwia ćwiczenie innej partii mięśniowej. Podczas trenowania ciężarami wolnymi, pracy poddawany jest jeden właściwy mięsień oraz mięśnie wspomagające. Trening na maszynach w znacznym stopniu, redukuje udział mięśni wspomagających, zapewniając tym samym ćwiczenia bardziej selektywne. To doskonałe rozwiązanie dla osób chcących dopracować swoją muskulaturę lub poddających wysiłkowi wyłącznie jedną, konkretną partię mięśniową.

Zapewniamy także urządzenia do treningu aerobowego, zwanego zamiennie treningiem kardio. Do tego celu mamy przeznaczone profesjonalne bieżnie oraz rowerki treningowe. Wszystko jest sterowane elektronicznie, co umożliwia wybranie jednej z dostępnych opcji treningu, bądź manualne dostosowanie do własnych preferencji. Urządzenia te posiadają czujniki pomiaru pulsu, umożliwiają wyliczanie spalonych kalorii, co działa stymulująco i motywująco podczas wykonywania ćwiczeń.

Sala treningowa jest odpowiednio klimatyzowana. Dobre natlenienie krwi podczas treningu przyspiesza regenerację mięśni po wykonanym ćwiczeniu oraz zwiększa wydolność organizmu. Zapewniamy bardzo dobre warunki do trenowania.

O komfort trenujących, poprawność wykonywanych ćwiczeń, klimat oraz organizację i porządek na siłowni dba sam właściciel, Daniel Kowalczyk. Człowiek posiadający doskonałe predyspozycje do tego, aby profesjonalnie wypełniać obowiązki trenera. Posiada nie tylko odpowiednie wykształcenie w tym zakresie, lecz także sam, od wielu lat trenuje sporty siłowe i regularnie startuje w konkursach wyciskania sztangi leżąc na ławce. Odnosi znaczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Należy do ścisłej czołówki 10-ciu zawodników wchodzących w skład kadry narodowej. Jest utytułowanym i wielokrotnie nagradzanym zawodnikiem mistrzostw Europy i świata. Kolekcję jego pucharów można obejrzeć w klubie. Daniel jest osobą niezwykle zaangażowaną w pomoc trenującym. Pomaga przy wykonywaniu ćwiczeń, koryguje błędnie wykonywane, chętnie pokazuje i uczy nowych. Nieodpłatnie rozpisuje plany treningowe i zalecenia dietetyczne. Zawsze dostępny i chętny do pomocy. Dla zainteresowanych służy radą odnośnie suplementacji.

Regulamin Siłowni

 
  1. Na salę treningową wchodzimy wyłącznie w stroju i obuwiu przeznaczonym do ćwiczeń.
  2. Zalecamy aby korzystać z butów sznurowanych, zakrywających palce. Zdecydowanie odradzamy, choć nie zabraniamy, korzystania z klapek bądź trenowania w skarpetkach. Przypominamy, że trenujemy ciężarkami, często dużymi ciężarami, dlatego ważne jest, aby but dobrze trzymał stopę i dawał m jej stabilne oparcie. Pozwoli to uniknąć poślizgu, który przy obciążeniu w trakcie ćwiczeń skutkować może przykrą kontuzją.
  3. Strój do ćwiczeń powinien był wygodny, zapewniajacy swobodę ruchu, oddychający na tyle by nie powodować dodatkowego dyskomfortu spowodowanego wzmorzoną potliwością podczas treningu.
  4. Siłownia zapewnia szatnię, w której należy się przebrać. Każdy otrzymuje kluczyk do własnej szafki, gdzie na czas treningu zostawia swoje rzeczy.
  5. Klub udostępnia prysznice, zalecamy skorzystać z nich po skończonym treningu.
  6. Prosimy aby podczas treningu zachowywać podstawowe zasady BHP. Na sali treningowej dajmy się poznać od najlepszej strony. Bądźmy dla siebie wzajemnie mili i uprzejmi.

Zalecenia Dietetyczne

 

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu doradztwo w zakresie zbilansowanej diety opracowanej po kątem redukcji tkanki tłuszczowej i działającej wspomagająco przy budowaniu masy mięśniowej. Odpowiednia dieta jest niezwykle ważna dla osób trenujących. W szczególności zadbać należy o to, by dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka, będącego podstawowym budulcem mięśni oraz węglowodanów zapewniających proporcjonalną ilość energii.

Zalecenia dietetyczne, opracowywane przez naszych trenerów, optymalizowane są w taki sposób aby zachować proporcje spożywanego białka do węglowodanów na poziomie najbardziej korzystnym dla osób trenujących, budujących masę mięśniową i pracujących nad swoją sylwetką. Dla osób korzystających z naszej siłowni w ramach ćwiczeń rehabilitacyjnych bądź chęci poprawy swojego złego stanu zdrowia spowodowanego problemami układu sercowo - naczyniowego bądź kłopotami na tle miażdżycowym zapewniliśmy możliwie najbardziej kompleksową opiekę dietetyczno - żywnościową, tak ważną dla tego typu schorzeń. W tym celu nawiązaliśmy ścisłą współpracę z specjalistyczną poradnią dietetyczną BIA SLIM. Jesteśmy partnerami strategicznymi.

Oznacza to, że klub oferuje pełną, kompleksową opiekę w zakresie treningu ruchowo - wysiłkowego a nasz partner w zakresie medycyny żywienia. Współpracujemy ze sobą w sposób ciągły, wymieniając okresowo informacje odnośnie postępów w ćwiczeniach oraz zaleceń dietetycznych.

Poradnia Dietetyczna BIA SLIM oferuje KONSULTACJE DIETETYCZNE oraz Analizę Składu Ciała.

Nasze poradnictwo dietetyczne obejmuje m.in. następujące grupy osób:

- osoby z nadwagą i otyłością;

- osoby z chorobami układu sercowo - naczyniowego

- osoby z zaburzeniami lipidowymi

- osoby z nadciśnieniem tętniczym

- osoby z cukrzycą

- osoby z niedokrwistością niedoborową

- osoby z nietolerancją pokarmową

- osoby z celiakią

- osoby trenujące

- osoby zdrowe, pragnące poznać zasady zbilansowanej diety

- dzieci, dorosłych, osoby starsze.


Adres: Zielonka, ul. Kolejowa 49 ( wejście od gabinetów lekarskich ).

KONTAKT i ZAPISY : 607 717 300 / 693 615 551

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona internetowa: www.biaslim.pl

Polecamy: